"Prostota to forma wyrafinowania".

Proste, może mieć skomplikowaną formę.
Skomplikowana forma może być surowa.
Surowa wizualnie może być także materia.
Minimalizm to sposób myślenia.
Brzmi nowocześnie, ale to nie XXI  wpadł na ten pomysł.
Pierwsze zdanie jest wypowiedzią Leonarda da Vinci.
Po blisko 600 latach nadal ma rację!

Każdego roku dwie nowe kolekcje dostępne są w ponad 50 butikach m. in. w Anglii, Francji, Kanadzie, Polsce, Stanach Zjednoczonych i na Litwie. Od 2012 roku pokaz premierowej kolekcji Kędziorek był stałym punktem harmonogramu FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Kolekcja Wiosna/ Lato 2015 prezentowana była podczas Berlin Fashion Week w ramach projektu Showfloor Berlin, a następnie w showroomie BUREAU SEUTAIL w Paryżu.

Kędziorek to marka dobrze znana czytelnikom magazynu Collezioni oraz wyróżniona przez londyński magazyn DASH publikacją LABEL OF THE DAY; miała również swoją prezentację na portalu Vogue Italy. Projekty Joanny Kędziorek znajdują się w stałej kolekcji Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Unikamy marnowania tkanin, dajemy im drugie życie, tworzymy wzory typu "patchwork" w kolejnych kolekcjach.

W procesie konstrukcyjnym wykorzystujemy wyłącznie papier i tekturę z recyklingu. Nasze ubrania i akcesoria pakujemy w 100% kompostowalne torby wykonane ze skrobi ziemniaczanej. Do druku używamy biodegradowalnych farb.

Mamy szczęście pracować z ludźmi pełnymi pasji i wiedzy. Bez naszych rzemieślników (konstruktorów, szwaczek, drukarzy, dziewiarzy), którzy spędzają wiele godzin tworząc z wielką starannością markę Kędziorek, wyobraźnia nigdy nie stałaby się rzeczywistością.